Základní taneční pro mládež - skupiny B a C, září - prosinec 2021

AKTUÁLNÍ INFORMACE:
PŘERUŠENÍ TANEČNÍCH KURZŮ S PLATNOSTÍ OD 19.11. 2021!!!

 

S politováním Vám musíme oznámit, že jsme se po shrnutí všech pro a proti rozhodli přerušit Váš taneční kurz.


Důvodů je hned několik:

 • Obecně velmi zhoršující se hygienická situace 

 • Mnohem přísnější nařízení vlády, které zásadně omezilo možnost účasti řady z Vás a Vašich rodičů
   

Původně jsme si mysleli, že prodloužené ještě uspořádáme, ale informace, že některé Vaše třídy, ale i kapela jsou nyní v karanténě nás dovedli k rozhodnutí zrušit už i maškarní prodloužené a tím zastavit kurzy od 10. lekce.
 

Věřím, že se na nás nikdo v této době nemůže za toto rozhodnutí zlobit a musí pochopit, že pořádání takových hromadných kulturních akcí je v této situaci nevhodné.
 

Nedochozené tři lekce naplánujeme na jaro a o termínech Vás budeme zde informovat dostatečně předem,
ale i upozornění formou SMS.
 

Děkujeme za pochopení a přejeme hlavně hodně zdraví a klidné vánoce v rodinném kruhu.

S pozdravem Radek Smejkal a Lucie Malá - Vaši taneční mistři

 

 

VÁŽENÍ RODIČE A VŠICHNI OSTATNÍ DIVÁCI

 

                děkujeme, že jste přihlásili Vaše dítě právě k nám do kurzů společenského tance a výchovy. Tyto kurzy vždy sloužily a slouží jako vstupní brána do dalšího života tím, že by měly mládež naučit nejen tančit společenské tance, ale i základům společenské výchovy. My se navíc snažíme vést kurzy takovou formou, abychom mládež od tance a výchovy příliš neodrazovali. Všem nám přeci jde, nebo alespoň jít mělo o to, aby nastupující generace zvládaly přirozeně se pohybovat ve společnosti a byly spíše ozdobou než-li ostudou takovýchto akcí.

                Proto je třeba, aby celé taneční kurzy probíhaly ve slavnostním a nevšedním duchu. K tomu přispíváte i Vy svou přítomností, jako diváci, že jste společensky oblečeni a sami se společensky chováte. Bohužel v posledních letech se nám množí nepochopení některých rodičů, kteří nerespektují nutnost společenského oděvu i když jsou jen na balkóně. Nejspíše si tak pletou kurzy společenského tance a výchovy s tanečním kroužkem, kde jde jen o nácvik tanečních variací.

                Z těchto důvodů jsme nuceni přistupovat i k nepopulárním krokům a společensky neoblečené diváky do prostor KD Hronovická vůbec nevpustit. Věřte, že řešení takovýchto konfliktních situací nás mrzí víc než-li samotné nepřizpůsobivé diváky.

 

PROTO VÁS VÝSLOVNĚ PROSÍME O DODRŽOVÁNÍ SPOLEČENSKÝCH PRAVIDEL OBLÉKÁNÍ DOPROVODU A VŠECH DIVÁKŮ.

Pro názornost připojujeme popis správného společenského oblečení pro příležitost tanečních kurzů.

Dáma: společenské šaty ( malá večerní – koktejlky), společenská sukně, kalhoty a halenka či tílko, taneční nebo společenská obuv

Pán: společenský oblek, společenská košile, kravata či motýlek, společenská obuv (na základní lekce není podmínkou sako a kravata, na prodloužené ano)

UPOZORNĚNÍ:

riflová móda není společenská neboť v základu to je pracovní oděv, tenisky a jiná nespolečenská obuv k obleku je také nemožná.

 

 

FOTOGRAFIE: 

                    Jedná se o společné fotografie účastníku kurzu. Fotíme se zvlášť dívky a zvlášť chlapci. Jedna fotografie stojí 100,- Kč, při objednání dvou a více fotografií zaplatíte za jednu fotografii 90,- Kč. Fotografie jsou ve formátu A4 a platí se při objednání předem. Společné focení proběhne v rámci 3. lekce - 24. září 2021. Jinak během každé prodloužené bude zřízen Kodak- kiosek, kde se budete moci nechat vyfotit s rodinou či kamarády a fotky si okamžitě odnést s sebou domů.

 

VYDÁVÁNÍ FOTOGRAFIÍ:

S ohledem na přerušení kurzu se fotografie budou vydávat v tanečním obchodě LM Dance v běžných otevíracích hodinách tohoto obchodu.

viz tento odkaz: https://www.lmdance.cz/kontakty/

GARDENKA: 

                Slouží jako předplatné vstupenky pro rodiče na prodloužené lekce. Můžete si zakoupit maximálně dvě vstupenky na první a dvě vstupenky na druhou prodlouženou. Na každého účastníka rezervujeme jednu gardenku ( 2 vstupenky na každou prodlouženou) Cena jednoho vstupu na prodlouženou je 85,- Kč, čili cena jedné kompletní gardenky je 340,- Kč. Tyto gardenky rezervujeme po dobu 3 lekcí poté, zbylé gardenky nabídneme ostatním kurzistům, kteří by potřebovali více vstupenek.

 

VIDEO: 

                        Naše taneční kurzy natáčí kameraman pan M. Brož, proto máte možnost zakoupit si průřez našich tanečních kurzů od základních lekcí, prodloužené lekce i závěrečný věneček. Délka videozáznamu je přibližně 4 hodiny a cena je 400,- Kč. Při objednání se platí záloha 200Kč a doplatek při předání DVD záznamu po závěrečném věnečku. DVD si můžete objednat pouze během konání tanečních lekcí přímo na sále u p. Brože - tel.:776 838 933, email: info@brozvideozaznamy.cz

 

PRODLOUŽENÉ LEKCE:

V našich tanečních absolvujete dvě prodloužené lekce a závěrečný věneček

1. prodloužená = Květinová - pánové nosí slečnám květinu a navíc vyrábí dívkám náhrdelník, náramek či ozdobu na šaty. Dámy připravují pánům motýlka nebo kravatu. Výrobky mohou být různého tvaru, materiálu a velikosti - jde o recesi.

2. prodloužená = Maškarní - je zvykem jsou celokostými, ale záleží jen na Vás

   

VĚNEČEK:

 Věneček - závěrečný ples se koná v IDEONU, jelikož budeme mít připravený společný nástup, který je nutno před zahájením vyzkoušet, budeme mít sraz již v 17:15 hodin. Pro diváky bude Ideon otevřený od 18:30 hodin, vstupenky do Ideonu budou v předprodeji od 7. lekce v KD Hronovická během základních lekcí, cena jedné vstupenky je 300,- Kč včetně DPH, vstupenka je zároveň i místenkou ke stolu, vstupenku si musí vyzvednout i každý kurzista, který ji dostane oproti podpisu zdarma a bude mu sloužit jako místenka ke stolu.

 

Cena vstupenek pro diváky:

 1. Základní lekce: osoba - 60,- Kč, děti do 10 let zdarma

 2. Prodloužené lekce: osoba - 85,- Kč, vstupenky jsou řešeny předprodejem formou gardenky

 3. Věneček: dospělí 300,- Kč, vstupenky se budou prodávat od 7. lekce přímo na pokladně v KD Hronovická a to pouze v době konání jednotlivých lekcí.

 

OBLEČENÍ KURZISTŮ:

Chlapci:

 • Základní a první prodloužená lekce: tmavý společenský oblek, tmavé vysoké ponožky, černou společenskou šněrovací obuv, bílé rukavice, motýlek či kravata, světlou společenskou košili s dlouhým rukávem bez výrazných vzorů

 

 • Druhá prodloužená je maškarní - je zvykem, že tanečníci mají celokostými, ale záleží jen na Vás

 

 • Věneček: černý nebo tmavě modrý společenský oblek, tmavé vysoké ponožky, černou společenskou šněrovací obuv, bílé rukavice, černý motýlek, bílou společenskou košili s dlouhým rukávem

 

 

Dívky:

 • Základní lekce: společenské šaty, sukně, společenské kalhoty, obuv doporučujeme s plnou špičkou a patou na menším podpatku z důvodu bezpečnosti proti ukopnutí palce či podvrknutí kotníku.

 

 • První prodloužená lekce: polodlouhé až dlouhé společenské šaty - pod kolena až ke kotníkům.

 

 • Druhá prodloužená je maškarní - je zvykem, že tanečníci mají celokostými, ale záleží jen na Vás

 

 • Věneček: dlouhé společenské šaty světlé barvy ke kotníkům, společenské boty

 

 

Připomínáme:

 • Dívky mají 10% slevu veškeré zboží u firmy ASTRID Bridal - půjčovna svatebních a společenských šatů, 17. listopadu 258, Pardubice - stačí se prokázat platnou průkazkou - permanentkou.

 

 • Chlapci mohou využít poukazy od firmy PÁNSKÉ OBLEKY BANDI, Labský palouk 495, Pardubice a pořídit si oblek do tanečních se slevou 1.500 Kč a při koupi košile dostat druhou zcela zdarma. Neváhejte a využijte tuto jedinečnou příležitost. Poukaz jsme Vám již zasílali na email dříve. Akce platí pouze do 15. 9. 2021. 

 

 • Dále mohou jak dívky, tak i chlapci využít slevy ve výši 10% při nákupu taneční a společenské obuvi u firmy LM Dance, Rožkova ulice 120, ale vchod je z ulice Boženy Němcové po železných schodech. Pro uplatnění slevy si námi zaslaný voucher na Váš email doneste s sebou, nelze uplatnit na zlevněné zboží.

 

 

 

Oblečení diváků:

Dáma: společenské šaty ( malá večerní – koktejlky), společenská sukně, kalhoty a halenka či tílko, společenská obuv

Pán: společenský oblek, společenská košile, kravata či motýlek, společenská obuv (na základní lekce není podmínkou sako a kravata, na prodloužené ano)

UPOZORNĚNÍ:

Riflová móda není společenská, neboť v základu to je pracovní oděv, tenisky a jiná nespolečenská obuv k obleku je také nemožná.

Covid 19 - hygienické omezení 

 

 

 

 

           

Partneři

bandi_jpg_edited.png
astrid-bridal-removebg-preview.png
lmdance-removebg-preview.png

taneční obchod